II SEMINAR SAMOSTALNOG SINDIKATA PPDIV SRBIJE

U periodu od 06.10. do 08.10.2023. godine  u “Mrkšićevim Salašima” održana je sednica Republičkog odbora i drugi ovogodišnji seminar Samostalnog sindikata zaposlenih u poljoprivredi, prehrambenoj, duvanskoj industriji i vodoprivredi Srbije, na temu Kolektivnih ugovora i Zakona o bezbednosti i zdravlju na radu.

Uz učešće više od 40 članova ROS-a i predstavnika Sindikalnih organizacija, izražena je velika zainteresovanost za ove teme, s obzirom na to da većina Pojedinačnih kolektivnih ugovora ističe u narednom periodu. Takođe, svi su upoznati i sa novinama koje donose izmene Zakona o bezbednosti i zdravlju na radu.

Seminar je protekao u odličnoj atmosferi za koju su se pobrinuli naši domaćini iz “Mrkšićevih Salaša” koji su članovi našeg sindikata.