JAVNA SEDNICA VEĆA SSS SRBIJE

Predstavnici SSPPDIV SRBIJE učestvovali su na današnjoj zajedničkoj Javnoj sednici koju su organizovali Savez samostalnih sindikata Srbije (SSSS) i Ujedinjeni granski sindikati „Nezavisnost“ ispred Palate „Srbija“ kao vid protesta povodom predstojeće odluke o visini minimalne zarade za sledeću godinu.
     Na poslednjoj rundi pregovora u okviru Socijalno-ekonomskog saveta (SES) o visini minimalne zarade za sledeću godinu ZAHTEVI SINDIKATA NISU USVOJENI.
     Minimalac u 2023. godini će biti 40.020,00 dinara, iako je minimalna potrošačka korpa (čiji je sadržaj sraman i podrazumeva 1 sardinu i 1.200,00 dinara za odeću i obuću mesečno za tročlanu porodicu) već danas dostigla 51.000,00 dinara!
    Ostaje nam da se spremamo za poziv sindikalne centrale, iz koje je danas obećano da će u slučaju ovakvog ishoda pozvati radnike na štrajkove, na ulice, jer nekako moramo da odbranimo radničko dostojanstvo.