MEĐUNARODNA SARADNJA – POSETA DELEGACIJE SINDIKATA GTUWA EGIPAT

Delegacija sindikata poljoprivrede GTUWA iz Egipta posetila je Samostalni sindikat PPDIV Srbije u periodu od 02.04.-09.04.2021. godine. Održano je niz sastanaka sa predstavnicima SSS Srbije i SSPPDIV Srbije, gde smo razmenili iskustva iz sindikalnog rada i delovanja u našoj grani a i šire. Gosti su obišli gradove Novi Sad i Beograd, preduzeća Al Dahra Srbije, Knjaz Miloš i Carlsberg Srbije, gde su se upoznali sa radom i delovanjem sindikata i pravima zaposlenih u tim kompanijama. Dogovorena je buduća sindikalna saradnja koja će se preneti na sindikalne organizacije i razmenu iskustava u preduzećima Egipta i Srbije u našoj grani, a koja će se realizovati potpisivanjem sporazuma o saradnji između dva sindikata.