Na forumu koji je organizovao OLOF PALME INTERNATIONAL CENTER pod nazivom Dijalogom do saradnje sindikata i političkih partija, učestvovali su i predstavnici SSPPDIV Srbije. Pored naših predstavnika prisutni su bili predstavnici sindikalnih centrala ASNS, UGS Nezavisnost, Konfederacije slobodnih sindikata, a iz SSSS su bili predstavnici SSS iz Kragujevca i SSS Vojvodine, dok su iz političkih partije prisutni bili predstavnici DS i LDP.

Na forumu se vodio dijalog o problemima i mogućoj saradnji sindikata i političkih partija a neka od glavnih pitanja su bila: Da li postoji saradnja, Koje političke partije se intresuju za rad sindikata, Da li su ljudi iz sindikata angažovani u politici i na koji način i Da li je sindikatima u interesu saradnja sa političkim partijama?

Dijalog je započet a da li će se nastaviti i doći do saradnje videćemo u narednom periodu koji je pred nama, jer pitanje je koliko su stvarno zainteresovane obe strane.